Půjčka bez registru
Info o půjčkách všech typů, prezentace a poptávka půjčky

Spokojený život s hypotékou

Váháte s pořízením vlastního bydlení? Nemáte dostatečně vysoké úspory a bojíte se, že když si na pořízení vlastního bydlení půjčíte, nebudete moci splácet? Pak se podívejte na částku, kterou platíte za nájem, a uvažte, jestli byste raději nespláceli úvěr nebo hypotéku a bydleli ve vlastním. Platba nájemného také značně zatěžuje rodinný rozpočet. Úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka nemusejí být nijak vysoké a byt nebo dům bude ve vašem vlastnictví – i když se zástavou banky nebo stavební spořitelny.

Co vás čeká s hypotékou

Vzít si na pořízení vlastního bydlení hypotéku je první možností, která zájemce o pořízení domu či bytu napadne. Kdo si vlastně může vzít hypotéku a co vše bude zájemce o hypotéční úvěr očekávat? Žadatel musí mít především dostatečný příjem, aby mohl hypotéku splácet. Bez dostatečného výdělku úvěr nedostane. Podmínkou hypotéky je zástava nemovitosti. Nemovitost musí být pojištěna, náklady na pojištění nese budoucí majitel. Plnění pojištění je sjednáno ve prospěch banky. Také ocenění nemovitosti, vedení hypotéčního účtu a další poplatky musí uhradit ten, kdo si hypotéku sjednal.

Stavební spoření nebo hypotéka

Jak stavební spoření, tak hypotéku si můžete sjednat s individuálními podmínkami. U hypotéky je vždy požadována zástava nemovitosti, u stavebního spoření zajištění nemovitostí není nutné, pokud se nejedná o vyšší částky. Oba úvěry se splácí měsíčními splátkami, které zahrnují splátku jistiny i úrok. Vždy je potřeba důkladně se seznámit s podmínkami, vše si promyslet a pak zvolit tu variantu, která je pro vás výhodnější. Pro někoho je takovou variantou hypotéka, pro někoho stavební spoření.

S hypotékou bez obav

Sjednáte-li si rozumné a přijatelné splátky hypotéky, nemusíte mít strach ze zadlužení. Splátky si navíc můžete pojistit, není tedy nutné obávat se onemocnění nebo ztráty zaměstnání, splátky by pak za vás uhradila pojišťovna. U hypotéky na nižší celkovou částku platíte splátky ve výši běžného nájmu a přitom bydlíte ve svém. K hypotéce navíc mohou přistoupit spoludlužníci, kteří se splátkami pomohou, v určitém období (končící fixace) je možno bez sankcí zaplatit mimořádné splátky nebo celou hypotéku splatit.
TOPlist