Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Žádost - Půjčka nebankovní

Půjčka na směnku

Získat peníze snadno, rychle a bez zdlouhavého vyřizování není v dnešní době už nic složitého. Existují půjčky, které vám zajistí maximální komfort při vyřizování a hotovost na účet v krátké době. Jednou z velmi oblíbených nebankovních půjček, jsou takzvané půjčky na směnku. Hlavním rysem této půjčky je možnost rychlého získání finanční hotovosti. Peníze vracíte až v době, kdy končí platnost směnky. Nemusíte tedy řešit starosti s pravidelným splácením, jako je tomu v případě bankovních půjček. Pokud se rozhodnete pro tuto formu půjčky, pak nemusíte udávat důvod, proč ji potřebujete.

Směnka

Když se řekne směnka, rozumí se písemný závazek o tom, že částka, která je na směnce uvedena, bude vyplacena ve lhůtě uvedené na směnce. Dlužník v tomto případě nemusí dokladovat příjem, ani řešit formu ručení. Věřitel je však díky směnce velmi dobře pojištěn, že své peníze dostane zpět, neboť se na směnku váže směnečný zákon. Je to tedy forma půjčky, která je výhodná pro obě strany.

Před podpisem směnky

Než ovšem podepíšete půjčku na směnku, raději se ještě jednou ujistěte, že znáte přesné informace o tom, kdy a kde máte peníze zaplatit. Směnka se podepisuje až po obdržení peněz na účet. Zkontrolujte si všechny údaje na směnce, zejména pak dlužnou částku. Každou splátku si nechte do směnky zaevidovat.

Půjčky na směnky můžete využít, jestliže je vám více než 18 let. Nutnost trvalého pobytu v ČR, platný občanský průkaz je samozřejmostí.

Půjčka na směnku je opravdu velmi snadná cesta, jak někomu půjčit peníze ve velmi krátké době a bez velkého papírování. Jen je třeba dbát dostatečné opatrnosti na solidnost osoby nebo instituce, od které si budete peníze touto formou půjčovat. Směnka vám může být velmi nápomocné, zároveň vám také může pořádně uškodit. Obezřetnost ovšem platí u kterékoliv půjčky. Velmi důležité je důkladně si směnku zkontrolovat před jejím podpisem.

TOPlist